RS/MA
A.net/MA
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Pembroke High School Track & Field and Cross Country - Pembroke, Massachusetts
you RUN the place
80 Learning Lane, Pembroke, Massachusetts, 2359, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
News
Write News
RSS Feed
Folders
2009 - (1 articles)
2010 - (2 articles)
2012 - (6 articles)
2013 - (10 articles)
2014 - (6 articles)
2015 - (9 articles)
Featured
0
Misc News
2
All
2
2010 Results - Massachusetts MIAA Outdoor State Championships
Jun 3rd 2010, 10:48pm
2010 Results - Hartford Public Invitational
May 11th 2010, 5:31am
Search
2010 Results - Hartford Public Invitational
Published by
Matt Scherer
May 11th 2010, 5:31am
Comments
Hartford Public Invitational
- May 8, 2010
New Britain, CT, US
« Filter Results by Team: »
AI Prince Reg Voc Tech
Austin Prep School
Bacon Academy
Barrington
Bay Shore
Bay View Academy
Beacon
Bishop Guertin
Bishop Hendricken
Bishop Loughlin Memorial
Bloomfield
Branford
Brien Mc Mahon
Brookfield
Capital Prep Magnet
Career Magnet
Central HS
Cheshire
Classical
Conard
Concord-Carlisle
Crosby
Danbury
Daniel Hand
Darien
Dover
East Catholic
East Greenwich
East Haven
East Longmeadow
East N Y Transit Tech
Exeter
F T Maloney
Fairfield College Prep
Fairfield Ludlowe
Farmington
Frank Scott Bunnell
Glastonbury
Hamden
Hanover
Hartford Classical Magnet
Hartford Public
Holy Cross
Joel Barlow
Keene
Lancaster Central
Lebanon
Lincoln-Sudbury Regional
Lowell
Lyman Hall
Manchester
Mansfield
Marian
Mckee/Statin Island Tech
Methuen
Natick
New Britain Schools
New Milford
Newton South
Nonnewaug
North Branford
North Middlesex Reg
Northampton
Northwest Catholic
Northwestern Reg 7
Norwich Free Academy
Notre Dame
Paul Robeson for Bus & Tech
Pembroke
Pomperaug
Prospect Heights
R E Fitch Senior
Seymour
Sheepshead Bay
Shelton
Shenendehowa Central
Shepaug Valley
Shrewsbury
Southington
St Anthony's
St Francis Prep
St. Joseph
Staples
Stonington
Thornton Academy
Toll Gate
Torrington
Trumbull
Tunkhannock Area
Uniondale
Waterford
Weaver
West Haven
West Springfield
Westerly
Westhill
Weston
Wethersfield
Wilbur Cross
William H Hall
Wilton
Windsor
Winnacunnet
Wolcott
Woodbridge (Amity Reg)
Woodland
Woodstock Academy
Xaverian Brothers
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
Mile
|
2 Mile
|
3k Steeple
|
110h
|
400h
|
4x100m
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Sprint Medley 2,2,4,8
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
Hammer
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
Mile
|
2 Mile
|
2k Steeple
|
100h
|
400h
|
4x100m
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Sprint Medley 2,2,4,8
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
Hammer
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 100m L
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Colley, Gavin
11
Tunkhannock Area
11.15
-1.0
1
2
Prude, Jaquan
10
Bloomfield
11.18
-1.0
1
3
Dasilva, Ricardo
10
Norwich Free Aca
11.31
-1.0
1
4
Jackson, Robbie
10
Natick
11.36
-1.0
1
5
Young-Williams, Tirrell
11
Notre Dame
11.37
-1.0
1
6
Jackson, Trenton
10
Northwest Cathol
11.40
-1.0
1
7
Alexander, Naquan
10
Sheepshead Bay
11.42
-1.0
1
8
Siegel, Ryan
10
Northwest Cathol
11.50
-1.0
1
Mens 100m L
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Prude, Jaquan
10
Bloomfield
11.13
+0.2
5
2
Colley, Gavin
11
Tunkhannock Area
11.29
-0.5
1
3
Young-Williams, Tirrell
11
Notre Dame
11.31
+0.0
4
4
Dasilva, Ricardo
10
Norwich Free Aca
11.34
-0.4
2
5
Jackson, Robbie
10
Natick
11.40
-0.5
1
6
Alexander, Naquan
10
Sheepshead Bay
11.43
+0.2
5
7
Siegel, Ryan
10
Northwest Cathol
11.44
+0.2
5
8
Jackson, Trenton
10
Northwest Cathol
11.45
-0.4
2
9
Prince, Andrew
10
Woodbridge (Amit
11.53
-0.5
1
10
Sandy, Nick
10
William H Hall
11.62
-0.5
1
11
Eppley, Brent
10
Darien
11.65
+0.2
5
12
Moore, Michael
10
Bay Shore
11.67
+0.0
3
13
Acciavatti, Ray
10
Austin Prep Scho
11.68
+0.0
4
14
Smith, Dillin
11
Westhill
11.69
-0.5
1
14
Gordon, Kevin
12
Capital Prep Mag
11.69
-0.4
2
16
King, Nick
12
Mansfield
11.70
+0.2
5
16
Savage, Elvin
11
Weaver
11.70
+0.2
5
18
Clady, Don
10
New Milford
11.71
+0.0
3
19
McMullin, Stockton
11
Darien
11.73
+0.0
3
19
Kliegman, Aaron
10
Staples
11.73
+0.0
4
21
Rhodd, Mike
10
Southington
11.75
-0.4
2
22
Gannon, Steve
11
Mansfield
11.81
-0.4
2
23
Crosson, Malcolm
11
Glastonbury
11.84
-0.4
2
24
Chapman, Andrew
10
Pembroke
11.86
+0.0
4
24
Monti, Mike
11
East Greenwich
11.86
+0.0
3
26
Horn, Kris
12
Pembroke
11.89
+0.0
4
27
Donaldson, Andre
10
F T Maloney
11.90
+0.0
3
28
Burke, Brendan
10
Austin Prep Scho
11.99
+0.0
4
29
anser, raja
12
East N Y Transit
12.00
+0.0
3
30
FLOYD, DARIO
12
Prospect Heights
12.06
+0.2
5
31
Mohamed, Isaaka
10
Wilton
12.21
-0.5
1
32
Chicklowski, John
12
West Springfield
12.34
+0.0
3
33
HARVEY, JEFFREY
12
Prospect Heights
12.42
-0.5
1
--
Williams, Allen
11
F T Maloney
FS
+0.0
4
Mens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Kennedy, Eric
10
Northwest Cathol
22.13
-0.2
4
2
Rose, Chris
10
Hartford Classic
22.14
-0.2
4
3
Holtzman, Bryan
10
Lincoln-Sudbury
22.30
-0.2
4
4
Rease, Jason
10
Hartford Public
22.70
-0.2
4
5
Gallo, Jesse
11
East Haven
22.79
-0.2
4
6
Colley, Gavin
11
Tunkhannock Area
22.82
-0.4
3
7
Prince, Andrew
10
Woodbridge (Amit
22.92
-0.4
3
8
Bailey, Kajeem
11
East N Y Transit
22.93
-0.2
4
9
Savvidou, Chris
10
Woodland
23.01
-0.4
3
10
Gannon, Steve
11
Mansfield
23.03
-1.4
2
11
Smith, Dondre
11
East N Y Transit
23.12
-0.4
3
12
Smith, Dillin
11
Westhill
23.17
-0.4
3
12
Bentley, Phil
11
Notre Dame
23.17
-0.2
4
14
Duncan-Poluis, Omar
10
William H Hall
23.38
-1.4
2
15
Ortiz, Jose
12
Central HS
23.44
-0.4
3
16
Gordon, Ashai
11
Bloomfield
23.61
-0.4
3
17
Gordon, Kevin
12
Capital Prep Mag
23.82
-1.4
2
18
Acciavatti, Ray
10
Austin Prep Scho
23.87
-1.4
2
19
Doeman, Andre
10
Paul Robeson for
23.95
-0.2
4
20
Savory, Dayne
11
Bay Shore
24.05
-1.4
2
21
Brown, Monroe
10
Weaver
24.06
-1.4
2
22
Cauldwell, Ian
11
Mansfield
24.12
-4.4
1
23
Campbell, David
13
Bloomfield
24.22
-1.4
2
24
McGhee, Ischmeal
11
Bay Shore
26.01
-4.4
1
Mens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rose, Chris
10
Hartford Classic
48.50
4
2
Thomas, John
10
Sheepshead Bay
48.79
4
3
Amado, Craig
10
Central HS
49.04
4
4
Kilduff, Kyle
10
Mansfield
49.78
3
5
Fish, Brendan
11
Daniel Hand
49.85
4
6
Rease, Jason
10
Hartford Public
49.95
4
7
Haflin, Gus
10
Northwest Cathol
50.27
4
8
Colley, Gavin
11
Tunkhannock Area
50.39
3
9
Kosis, Kevin
10
East Catholic
50.46
3
10
Keller, Kevin
11
Darien
51.00
2
11
Fyffe, Paul
10
Sheepshead Bay
51.19
4
12
Robertson, Griffin
12
Mansfield
51.43
1
13
Matzdorff, Jeff
10
R E Fitch Senior
51.69
3
14
Tobias, Jamie
11
Bloomfield
51.85
1
15
Amarucci, Kevin
10
Wethersfield
51.90
3
16
INGRAM, DERRICK
12
Uniondale
51.94
4
17
Critelli, Jacob
10
Pomperaug
52.22
3
18
Francis, Daniel
10
Bishop Loughlin
52.38
2
19
Sullivan, Zack
11
West Springfield
52.65
2
20
Mac, Keers
10
Wilton
52.78
2
21
Reid, Rayan
11
Uniondale
52.84
1
22
Gomes, Aleno
11
Central HS
52.90
2
23
Connelly, Jimmy
11
Stonington
53.37
2
24
Sains, Dwayne
10
Bay Shore
53.80
2
25
Ricks, Hunter
11
Woodbridge (Amit
54.68
3
26
McEwan, Andrew
11
East N Y Transit
55.88
3
Mens 800m Ed Bowes
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
FitzSimons, Chris
10
Hamden
1:52.75
1
2
Kochanek, Reed
10
East Catholic
1:54.14
1
3
Critelli, Philip
10
Pomperaug
1:55.37
1
4
Whiting, Isiah
10
Hamden
1:56.74
1
5
Lampron, Josh
12
Mansfield
1:57.47
1
6
Farrington, Joey
10
Frank Scott Bunn
1:58.21
1
7
DiGangi, John
11
Westerly
1:58.22
1
8
Rollock, Fard
10
East N Y Transit
1:58.25
1
9
Haff, Andrew
11
Daniel Hand
1:58.34
1
10
Ramponi, Scott
11
Nonnewaug
1:58.56
1
11
Russell, Clay
11
Lincoln-Sudbury
1:58.99
1
12
Reed, Jake
11
North Middlesex
1:59.02
1
13
Sawyer, Jared
10
Farmington
1:59.66
1
14
Rother, Raphael
11
Bay Shore
1:59.88
1
15
Boehme, Ross
11
Joel Barlow
1:59.96
1
16
Allum, Chris
10
East Longmeadow
2:00.16
1
17
Kelly, Patrick
11
Farmington
2:00.19
1
18
Shirvell, James
10
R E Fitch Senior
2:00.30
1
19
Watson, Beecher
10
Glastonbury
2:00.76
1
20
Bhatt, Dean
11
Woodbridge (Amit
2:00.83
1
21
Prospect, Dan
11
Wilton
2:00.92
1
22
Kelley, Cam
11
Methuen
2:00.96
1
23
Kern, Sam
11
Westerly
2:01.61
1
24
Chayka, Kerry
10
New Milford
2:01.64
1
25
becker, tim
11
Wilton
2:01.76
1
26
LaCoste, Jeff
11
Bishop Guertin
2:02.38
1
27
Castgna, Drew
10
Westerly
2:02.43
1
28
Louis, Carl
10
Brien Mc Mahon
2:02.66
1
29
Gilmore, Ryan
10
Weston
2:03.33
1
30
Murphy, Tyler
10
Woodland
2:03.46
1
31
Duignan, Kevin
10
Stonington
2:03.82
1
32
cooney, michael
11
Classical
2:05.29
1
33
Mahabamunge, Banuka
11
Crosby
2:06.63
1
34
pickett, rheem
11
East N Y Transit
2:08.21
1
35
Forde, Jonathan
10
Bishop Loughlin
2:10.49
1
36
Tran, Kevinn
11
Hamden
2:10.96
1
Mens Mile L
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hernandez, Francis
10
Bishop Guertin
4:09.21
1
2
Bleday, John
10
Xaverian Brother
4:10.87
1
3
Ross, Nick
10
East Greenwich
4:11.49
1
4
Piscatelli, Steve
10
Weston
4:14.07
1
5
McGowan, Patrick
10
Mansfield
4:18.51
1
6
LaCoste, Jeff
11
Bishop Guertin
4:19.00
1
7
Nestor, Dan
11
Daniel Hand
4:19.72
1
8
Mauro, Michael
10
Bay Shore
4:20.87
1
9
Cotton, Dave
10
Daniel Hand
4:21.15
1
10
Shirvell, James
10
R E Fitch Senior
4:23.07
1
11
O'Heron, Danny
10
Torrington
4:23.37
1
12
Barnes, Alec
10
Lincoln-Sudbury
4:24.08
1
13
Stamatopulos, Andrew
10
Methuen
4:24.68
1
14
Vento, Stephen
11
Weston
4:26.00
1
15
Rog, Connor
12
Fairfield Colleg
4:26.82
1
16
Pare, Ben
10
Methuen
4:27.60
1
17
Meehan, Ryan
11
Bishop Hendricke
4:28.39
1
18
Hill, Andrew
10
Bacon Academy
4:29.03
1
19
Cocco, John
10
Woodbridge (Amit
4:30.59
1
20
Conley, John
11
Darien
4:31.04
1
21
Pajor, Ryan
11
Glastonbury
4:31.28
1
22
Rajaniemi, Holland
11
Woodstock Academ
4:32.11
1
23
Hernon, Matthew
10
Mansfield
4:33.76
1
24
McCauley, Jake
10
Darien
4:34.56
1
25
Gallagher, Wesley
12
Pembroke
4:35.35
1
26
Vuono, Mark
12
Bishop Hendricke
4:37.45
1
27
Cranney, Kyle
11
Woodland
4:37.97
1
28
Cina, Paul
10
Pembroke
4:38.98
1
29
Vercollone, Joe
12
Pembroke
4:40.41
1
30
Dinnan, Matthew
11
Hamden
4:41.46
1
31
Wright, Alex
11
West Springfield
4:42.89
1
32
Cyr, Pat
11
Hamden
4:50.45
1
33
Madaffari, Chris
12
Brien Mc Mahon
4:51.78
1
34
molina, max
10
Classical
5:05.40
1
35
gallogly, martin
10
Classical
5:06.64
1
Mens 2 Mile
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bendtsen, Chris
10
Wolcott
9:13.29
1
2
Murray, John
11
Shrewsbury
9:13.68
1
3
Laemel, Ryan
10
Woodbridge (Amit
9:16.72
1
4
Watanabe, Aaron
10
Hanover
9:17.10
1
5
Sienko, Jake
10
Bishop Hendricke
9:18.09
1
6
Francoeur, Daniel
10
Conard
9:28.74
1
7
Stauffer, Connor
10
Joel Barlow
9:29.77
1
8
Doyle, Brian
10
Bishop Hendricke
9:33.40
1
9
Greco, Nico
10
Northwest Cathol
9:34.15
1
10
Perron, Luke
11
Conard
9:34.81
1
11
Reddy, Jared
10
Methuen
9:35.45
1
12
Jourdain, Joe
10
Bishop Guertin
9:37.11
1
13
Kraus, Zack
10
New Milford
9:40.18
1
14
Mueller, Sean
11
Cheshire
9:42.08
1
15
Fontanella, Trent
10
Bishop Guertin
9:42.70
1
16
Sullivan, Tyler
10
Methuen
9:44.59
1
17
Bloom, James
10
Weston
9:49.16
1
18
Saba, Nick
10
Hamden
9:52.37
1
19
Adams, Brendan
11
Pembroke
9:55.35
1
20
Boyle, Brendan
10
Mansfield
9:59.12
1
21
Rizzo, Scott
10
Mckee/Statin Isl
10:00.08
1
22
Owens, Jimmy
11
Hamden
10:05.56
1
23
Anderson, Joel
10
New Milford
10:06.16
1
24
MacKenzie, Michael
10
Bishop Hendricke
10:07.08
1
25
Kun, Mitchell
12
Sheepshead Bay
10:11.71
1
26
Kelley, Ryan
11
Pembroke
10:16.22
1
27
Frasco, Michael
12
Fairfield Ludlow
10:28.75
1
28
Shea, Tim
12
West Springfield
10:38.45
1
29
Wells, Josh
10
Shelton
10:43.82
1
30
Gell, Kevin
11
Branford
10:47.56
1
31
durosogo, olowasyi
11
East N Y Transit
11:13.62
1
Mens 3k Steeple
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wallis, Ben
10
Dover
9:28.29
1
2
Lutz, Ian
11
Northampton
9:57.07
1
3
Lebow, Brian
10
William H Hall
10:26.48
1
4
Chrisman, Connor
10
Bay Shore
10:30.32
1
5
Rhoden, Edward
10
Glastonbury
10:31.23
1
6
Clarke, Pete
11
Daniel Hand
10:34.17
1
7
Coates-Finke, Sam
12
Northampton
10:37.66
1
8
Bagan, Zach
11
East Longmeadow
10:40.74
1
9
Manning, Drew
11
Bishop Hendricke
10:40.76
1
10
Madaffari, Chris
12
Brien Mc Mahon
10:46.77
1
11
Christopher, Sayers
11
East N Y Transit
11:04.38
1
12
Blake, John
11
Austin Prep Scho
11:16.90
1
13
Chapman, Chris
10
R E Fitch Senior
11:22.27
1
Mens 110m Hurdles TButterfield
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ahadzi, Richmond
11
Sheepshead Bay
14.72
-1.7
1
2
Farley, Jose
12
Sheepshead Bay
15.05
-1.7
1
3
Strums, Aaron
11
Bloomfield
15.21
-1.7
1
4
Forrest, Tim
10
Daniel Hand
15.51
-1.7
1
5
forbes, jarell
11
Classical
15.55
-1.7
1
6
Mercier, Alex
10
Woodstock Academ
15.81
-1.7
1
7
Chaffiotte, JP
10
Daniel Hand
15.96
-1.7
1
8
McCummings, Scott
10
Natick
16.20
-1.7
1
Mens 110m Hurdles TButterfield
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Ahadzi, Richmond
11
Sheepshead Bay
14.88
+0.0
2
2
Farley, Jose
12
Sheepshead Bay
14.99
+0.7
1
3
Forrest, Tim
10
Daniel Hand
15.13
+0.7
1
4
forbes, jarell
11
Classical
15.32
+0.7
1
5
Strums, Aaron
11
Bloomfield
15.36
+0.9
3
6
Chaffiotte, JP
10
Daniel Hand
15.40
+0.9
3
7
Mercier, Alex
10
Woodstock Academ
15.58
+0.9
3
8
McCummings, Scott
10
Natick
15.67
+0.9
3
9
Sanchez, Jesse
11
Woodbridge (Amit
15.74
+0.7
1
10
Ashton, Kenard
10
East N Y Transit
15.99
+0.0
2
11
Sims, Keenen
10
Hamden
16.00
+0.0
2
12
Scalzi, Tim
10
Shelton
16.07
+0.7
1
13
Roberts, Kadesh
12
Bay Shore
16.08
+0.7
1
14
CHARDONETTE, NYDER
12
Uniondale
16.09
+0.9
3
15
Wynne, John
11
East Haven
16.17
+0.0
2
16
Mcglauflin, Josh
11
Lowell
16.23
+0.0
2
17
murphey, Mackenzie
10
Classical
16.26
+0.0
2
18
Lewis, Sean
10
Uniondale
16.47
+0.9
3
19
Cross, Robert
10
Staples
16.67
+0.9
3
20
Flynn, Joe
11
Branford
17.21
+0.0
2
Mens 400m Hurdles Intermediate
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fowler, Brandon
10
Woodland
54.82
4
2
Hewitt, Andre
12
East N Y Transit
56.14
4
3
Roberts, Kadesh
12
Bay Shore
56.43
3
4
Chong, Jemaine
11
Weaver
57.29
3
5
Henderson, Jaylen
11
Bishop Loughlin
57.67
3
6
Sanchez, Jesse
11
Woodbridge (Amit
57.73
1
7
Zaniewski, Maxwell
10
Woodbridge (Amit
57.99
1
8
Russo, Nick
10
Natick
58.21
4
9
Santella, Dan
12
Northwestern Reg
58.78
2
10
Ashton, Kenard
10
East N Y Transit
59.09
4
11
Boudreau, Brian
11
Manchester
59.25
1
12
Gill, Sean
10
Darien
59.34
2
13
Scalzi, Tim
10
Shelton
59.42
4
14
Nation, Elliott
10
Uniondale
59.63
3
15
Moore, Steve
11
Wethersfield
59.90
4
16
McBain, Alex
10
Paul Robeson for
59.94
4
17
Mercier, Alex
10
Woodstock Academ
1:00.16
1
18
Rowland, Tom
10
R E Fitch Senior
1:00.45
2
19
Flynn, Joe
11
Branford
1:00.97
2
20
Sims, Keenen
10
Hamden
1:01.52
3
21
Lenehan, Patrick
10
Austin Prep Scho
1:01.65
1
22
Tighe, Alex
11
East Longmeadow
1:01.85
3
23
Murray, Darian
11
Shelton
1:02.10
3
24
Mailloux, Michael
10
Northampton
1:02.28
4
25
Hollenbeck, Joe
10
North Middlesex
1:02.46
2
26
Cross, Robert
10
Staples
1:02.72
1
27
Chaffiotte, JP
10
Daniel Hand
1:03.70
2
28
Reynolds, Andre
10
Hartford Public
1:03.90
1
29
Wynne, John
11
East Haven
1:04.76
3
30
O'Connell, Kyle
12
Bishop Hendricke
1:05.03
2
--
Wickiser, Kyle
10
Woodstock Academ
DNF
2
Mens 4x100m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Delane
,
Jackson
,
Siegel
,
Kennedy
Northwest Cathol
43.15
3
2
Campbell
,
Strums
,
Gordon
,
Prude
Bloomfield
43.52
3
3
Bentley
,
Young-Wi
,
Chambers
,
Pfau
Notre Dame
43.71
3
4
Williams
,
Park
,
Savvidou
,
Fowler
Woodland
43.94
2
5
Goodwin
,
Chardone
,
Stanback
,
Ingram
Uniondale
44.05
3
6
Dunn
,
Facchini
,
Seizieus
,
Dasilva
Norwich Free Aca
44.15
3
7
Hill
,
Cauldwel
,
Allen
,
King
Mansfield
44.23
1
8
Johnson
,
Wilson
,
Alex
,
peterson
Manchester
44.28
2
9
Harringt
,
Morrison
,
Kosis
,
Bridges
East Catholic
44.29
1
10
Heil
,
Gallaghe
,
Kliegman
,
Ray
Staples
44.54
2
11
Gaskins
,
Douglas
,
Genovese
,
Holman
Shelton
44.59
3
12
Joseph
,
Brannon
,
Rease
,
Stovall
Hartford Public
44.65
2
13
Lytton
,
Kruppa
,
Deberry
,
Thomas
Torrington
44.66
2
14
Savage
,
Stewart
,
Chong
,
Brown
Weaver
44.85
1
15
Moore
,
Amarucci
,
Pytel
,
Lesure
Wethersfield
44.96
2
16
Wilson
,
Langs
,
Aguh
,
Oliver-W
Windsor
45.08
2
17
Castongu
,
Robbins
,
Conant
,
Murad
East Longmeadow
45.63
1
18
West
,
Donaldso
,
Ortiz
,
Williams
F T Maloney
45.81
1
19
Henry
,
Francis
,
Sandifor
,
Mundle
Paul Robeson for
46.06
3
20
Mitchell
,
Swift
,
Ruisi
,
Buck
Westerly
46.09
1
21
Blummer
,
Pik
,
McDonoug
,
Bushell
Darien
46.22
1
22
Moore
,
Hudson
,
Hall
,
Sains
Bay Shore
46.26
2
23
Allen
,
Boston
,
Thomas
,
Alexande
Sheepshead Bay
50.17
3
Mens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Ahadzi
,
Allen
,
Thomas
,
Fyffe
Sheepshead Bay
1:29.46
1
2
McMullin
,
Eppley
,
McDonoug
,
Keller
Darien
1:32.35
1
3
Savage
,
Smith
,
Bailey
,
Barnaby
Weaver
1:35.59
1
4
Relay Team
Uniondale
1:36.96
1
5
Burandt
,
Burke
,
Burke
,
Gardner
Brookfield
1:38.21
1
6
Williams
,
Genz
,
Pinho
,
Plaskon
Woodland
1:38.30
1
7
Freeman
,
Mackenzi
,
Dobry
,
Vitale
Mckee/Statin Isl
1:41.07
1
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Amado
,
Gomes
,
Ortiz
,
Nyonton
Central HS
3:23.98
4
2
Relay Team
East N Y Transit
3:25.55
4
3
Heil
,
Gallaghe
,
Roche
,
Ray
Staples
3:27.13
4
4
Relay Team
Bloomfield
3:28.06
4
5
Revens
,
Branniga
,
Ferris
,
Collins
Bishop Hendricke
3:28.27
2
6
Morrison
,
Cagna
,
Kochanek
,
Kosis
East Catholic
3:28.80
4
7
Delane
,
Poirier
,
Haflin
,
Huehner
Northwest Cathol
3:31.05
2
8
Bahou
,
Koroma
,
Gonzalez
,
Giardina
Lowell
3:32.62
2
9
Chong
,
Stewart
,
Brown
,
Cole
Weaver
3:33.00
2
10
Clady
,
Eherts
,
Rettenme
,
Chayka
New Milford
3:33.30
3
11
Goff
,
Pajor
,
Watson
,
Russell
Glastonbury
3:33.90
3
12
Henry
,
Francis
,
McBain
,
Mundle
Paul Robeson for
3:34.83
1
13
Ricks
,
Sanchez
,
Cocco
,
Zaniewsk
Woodbridge (Amit
3:35.44
3
14
Piscatel
,
Kiviat
,
Stankiew
,
Philpott
Weston
3:35.78
3
15
Rowland
,
Matzdorf
,
Shirvell
,
Biekert
R E Fitch Senior
3:37.09
3
16
Deberry
,
Kruppa
,
O'Heron
,
Thomas
Torrington
3:37.38
4
17
Smith
,
Meggie
,
Crittend
,
Cruz
Windsor
3:38.30
1
18
Ingram
,
Reid
,
Reese
,
Nation
Uniondale
3:39.22
4
19
Crane
,
Sains
,
Roberts
,
Rother
Bay Shore
3:41.00
2
20
Bushell
,
Pik
,
Blummer
,
Gill
Darien
3:41.09
2
21
Bendolph
,
Johnson
,
Petrusha
,
Douglas
Shelton
3:44.01
3
22
Candelet
,
Connelly
,
Dipollin
,
Duignan
Stonington
3:49.77
1
Mens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Goff
,
Pajor
,
Watson
,
Zagieboy
Glastonbury
7:55.23
1
2
FitzSimo
,
Whiting
,
Saba
,
Tran
Hamden
7:56.98
1
3
Ferris
,
Sakovits
,
Vuono
,
Meehan
Bishop Hendricke
8:03.31
1
4
Castgna
,
Moran
,
DiGangi
,
Kern
Westerly
8:06.64
1
5
Cortelle
,
Frasco
,
Claiborn
,
White
Fairfield Ludlow
8:08.70
1
6
Albert
,
McGrane
,
Brown
,
Wilcox
Southington
8:09.79
1
7
Ryan
,
Kiviat
,
Philpott
,
Stankiew
Weston
8:10.38
1
8
Arias
,
DeValve
,
Lopez
,
Nholty
Manchester
8:19.68
1
9
Dannenho
,
Padilla
,
Lightowl
,
Laracuen
Notre Dame
8:20.98
1
10
Peterson
,
Poirier
,
Huehner
,
Greco
Northwest Cathol
8:21.29
1
11
Mullen
,
Coppinge
,
Gonzalez
,
Giardina
Lowell
8:21.67
1
12
Casiglio
,
Bendolph
,
Johnson
,
Schnipes
Shelton
8:25.43
1
13
Foster
,
Caffery
,
Zorfas
,
Roche
Staples
8:26.14
1
14
Lebow
,
Stockwel
,
Whitton
,
Anderson
William H Hall
8:30.68
1
15
Cruz
,
Hammerma
,
Smith
,
Rodrique
Windsor
8:39.58
1
16
Nation
,
Reese
,
Bailey
,
Hester-T
Uniondale
8:40.54
1
17
Soeller
,
Wyld
,
Mugavero
,
Ludlam
R E Fitch Senior
8:41.85
1
18
Eckel
,
Jones
,
Mcsorley
,
Vitale
Mckee/Statin Isl
8:48.98
1
19
Koran
,
Nigro
,
cornwall
,
copas
Lyman Hall
8:52.49
1
20
Jenkins
,
Rivera
,
Smith
,
Cole
Weaver
8:53.92
1
Mens Sprint Medley 2,2,4,8
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Monti
,
Danforth
,
Keene
,
Ross
East Greenwich
3:33.12
2
2
Savory
,
Hudson
,
Rother
,
Mauro
Bay Shore
3:39.45
2
3
Alexande
,
Boston
,
Adams
,
Fyffe
Sheepshead Bay
3:41.04
2
4
Douglas
,
Holman
,
Petrusha
,
Casiglio
Shelton
3:43.30
2
5
Park
,
Savvidou
,
Fowler
,
Murphy
Woodland
3:44.47
2
6
Johnston
,
Revens
,
Sakovits
,
Meehan
Bishop Hendricke
3:46.10
1
7
Relay Team
East N Y Transit
3:49.14
2
8
Brown
,
Rhodd
,
Lewis
,
McGrane
Southington
3:49.98
1
9
Allum
,
Martin
,
Robbins
,
Conant
East Longmeadow
3:50.96
2
10
Bentley
,
Young-Wi
,
Dannenho
,
Padilla
Notre Dame
3:51.72
2
11
Craan
,
Blaides
,
Clarke
,
Parra
Concord-Carlisle
3:55.21
1
12
Aguh
,
Smith
,
Meggie
,
Cruz
Windsor
3:55.75
1
13
Albert
,
Lammy
,
Forde
,
Francis
Bishop Loughlin
3:58.02
1
14
McGraw
,
Steed
,
Reid
,
Nation
Uniondale
4:04.64
1
15
Acciavat
,
Baccini
,
Lenehan
,
Viola
Austin Prep Scho
4:06.05
1
16
Burandt
,
Burke
,
Burke
,
Mannion
Brookfield
4:06.84
1
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Filiano, Dominic
10
Lebanon
59-01.00
(18.01m)
1
2
Keach, Benjamin
11
Exeter
51-09.00
(15.77m)
1
3
Burke, Brendan
10
Austin Prep Scho
51-06.50
(15.71m)
1
4
Fuller, Taylor
10
Frank Scott Bunn
51-05.00
(15.67m)
1
5
Facchini, Anthony
11
Norwich Free Aca
51-00.00
(15.54m)
1
6
Shumaker, Steve
10
Notre Dame
50-11.00
(15.52m)
1
7
Prendergast, Tyler
10
Shenendehowa Cen
49-05.00
(15.06m)
1
8
Joseph, Allen
10
Bloomfield
49-03.00
(15.01m)
1
9
Serrao, Franco
11
Wethersfield
49-01.00
(14.96m)
1
10
Horne, Chris
10
Lowell
48-07.50
(14.82m)
1
11
Socci, Jesse
11
Wilton
47-09.50
(14.57m)
1
12
Key, James
10
R E Fitch Senior
47-05.00
(14.45m)
1
12
Ford, Abraham
10
Bloomfield
47-05.00
(14.45m)
1
14
Drozd, Jacob
10
Seymour
46-11.00
(14.30m)
1
15
Figueroa, Michael
10
Weston
46-09.00
(14.25m)
1
16
Bolduc, Ryan
11
Stonington
45-10.00
(13.97m)
1
17
Walters, Ravin
10
Southington
45-03.50
(13.80m)
1
18
Rose, Tyler
10
North Branford
44-10.00
(13.67m)
1
19
Octeau, Jeremy
12
Westerly
44-06.50
(13.58m)
1
20
Shugrue, Connor
10
Seymour
44-05.00
(13.54m)
1
21
Graber, Devin
10
Staples
43-04.00
(13.21m)
1
22
Rosario, Angel
10
Bay Shore
42-05.50
(12.94m)
1
23
Conway, Kevin
12
Westerly
42-02.00
(12.85m)
1
24
Bakre, Thomas
12
Glastonbury
41-07.00
(12.67m)
1
25
Ward, Kadeam
10
Glastonbury
40-06.00
(12.34m)
1
26
Ackell, Chris
11
Brookfield
39-07.00
(12.07m)
1
27
Thomas, Mark
11
Shenendehowa Cen
37-01.00
(11.30m)
1
Mens Discus
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mills, Ryan
11
Exeter
159-03
(48.54m)
1
2
Octeau, Jeremy
12
Westerly
150-08
(45.92m)
1
3
Prendergast, Tyler
10
Shenendehowa Cen
148-05
(45.24m)
1
4
Conway, Kevin
12
Westerly
148-03
(45.19m)
1
5
Horne, Chris
10
Lowell
144-08
(44.09m)
1
6
Palmer, Marcus
10
AI Prince Reg Vo
143-10
(43.84m)
1
7
Minto, Kemar
10
Sheepshead Bay
139-10
(42.62m)
1
8
Rosario, Angel
10
Bay Shore
138-01
(42.09m)
1
9
Fisher, Angus
10
Northampton
136-06
(41.61m)
1
10
Ackell, Chris
11
Brookfield
136-04
(41.55m)
1
11
Joseph, Allen
10
Bloomfield
135-08
(41.35m)
1
12
McCabe, Jake
10
Bishop Guertin
132-01
(40.26m)
1
13
Keach, Benjamin
11
Exeter
131-04
(40.03m)
1
14
Tambis, Taylor
11
Woodbridge (Amit
130-11
(39.90m)
1
15
Joyner, Mike
10
R E Fitch Senior
130-01
(39.65m)
1
16
Fessenden, Matt
10
East Longmeadow
129-09
(39.55m)
1
17
velez, joseph
12
Classical
127-08
(38.91m)
1
18
Maxen, Willie
11
Pomperaug
126-01
(38.43m)
1
19
Bolduc, Ryan
11
Stonington
124-10
(38.05m)
1
20
Thomas, Mark
11
Shenendehowa Cen
124-08
(38.00m)
1
21
Pearson, David
10
St. Joseph
124-06
(37.95m)
1
22
Socci, Jesse
11
Wilton
124-02
(37.85m)
1
23
Walters, Ravin
10
Southington
124-00
(37.80m)
1
24
King, Drew
10
Notre Dame
120-00
(36.58m)
1
25
winters, gabre
10
Classical
116-06
(35.51m)
1
26
Kana, Brett
10
Bishop Guertin
103-01
(31.42m)
1
27
Hovey, Connor
11
West Springfield
99-10
(30.43m)
1
Mens Javelin H
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Drozd, Jacob
10
Seymour
183-06
(55.93m)
1
2
Swink, Jessie
10
R E Fitch Senior
179-09
(54.79m)
1
3
McCummings, Scott
10
Natick
171-08
(52.32m)
1
4
Walsh, Kevin
11
Brookfield
171-01
(52.15m)
1
5
Lasko, John
10
North Branford
168-08
(51.41m)
1
6
Walters, Ravin
10
Southington
159-09
(48.69m)
1
7
Bensaull, Jason
10
Mckee/Statin Isl
155-08
(47.45m)
1
8
Folger, Dan
11
Bishop Guertin
152-01
(46.36m)
1
9
Joyner, John
11
R E Fitch Senior
150-03
(45.80m)
1
10
Tambis, Taylor
11
Woodbridge (Amit
137-03
(41.83m)
1
11
nosovsky, boris
10
Classical
136-06
(41.61m)
1
11
McCabe, Jake
10
Bishop Guertin
136-06
(41.61m)
1
13
Oppel, Alex
12
Shelton
136-02
(41.50m)
1
14
Keleman, James
10
Shelton
118-09
(36.20m)
1
Mens Hammer Irv Black
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Guerra, AJ
10
Woodstock Academ
211-02
(64.36m)
1
2
Milder, Max
10
Bishop Hendricke
209-06
(63.86m)
1
3
Hall, James
10
Beacon
207-01
(63.12m)
1
4
Filiano, Dominic
10
Lebanon
192-00
(58.52m)
1
5
winters, gabre
10
Classical
180-00
(54.86m)
1
6
Adams, Wilson
10
Barrington
178-04
(54.36m)
1
7
Pearson, David
10
St. Joseph
172-05
(52.55m)
1
8
Steele, Remy
10
Barrington
171-00
(52.12m)
1
9
phok, tim
10
Classical
170-02
(51.87m)
1
10
Prendergast, Tyler
10
Shenendehowa Cen
169-06
(51.66m)
1
11
velez, joseph
12
Classical
168-08
(51.41m)
1
12
Conway, Kevin
12
Westerly
160-06
(48.92m)
1
13
Lacerte, Luc
10
Barrington
149-02
(45.47m)
1
14
fleming, evan
11
Classical
133-10
(40.79m)
1
15
Thomas, Mark
11
Shenendehowa Cen
132-08
(40.44m)
1
16
dacosta, evan
10
Classical
132-03
(40.31m)
1
17
Maxen, Willie
11
Pomperaug
128-02
(39.07m)
1
18
Potpinka, Evan
10
Pomperaug
127-11
(38.99m)
1
19
Bolduc, Ryan
11
Stonington
126-11
(38.68m)
1
20
Ackell, Chris
11
Brookfield
126-03
(38.48m)
1
21
palazzo, robert
12
Classical
120-06
(36.73m)
1
--
Mills, Ryan
11
Exeter
FOUL
(--)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jeune, Matt
10
Notre Dame
6-08.00
(2.03m)
1
2
Scinto, Jake
12
Cheshire
6-04.00
(1.93m)
1
3
Sandiford, Oniel
11
Paul Robeson for
6-04.00
(1.93m)
1
4
Jones, Denzel
10
Bloomfield
6-04.00
(1.93m)
1
5
Antoine, Chris
10
Norwich Free Aca
6-02.00
(1.88m)
1
6
Scott, henry
10
Mckee/Statin Isl
6-02.00
(1.88m)
1
7
santos, franklin
10
Classical
6-02.00
(1.88m)
1
8
Watkins, Grant
11
Woodbridge (Amit
6-02.00
(1.88m)
1
9
Levene, Dennis
10
Weston
6-00.00
(1.83m)
1
9
Gernert, Jack
11
Brookfield
6-00.00
(1.83m)
1
9
Tobias, Jamie
11
Bloomfield
6-00.00
(1.83m)
1
9
Wilkins, Brendan
10
Stonington
6-00.00
(1.83m)
1
--
Appleby, Tyler
11
Brookfield
NH
(--)
1
--
Hill, Will
10
Bay Shore
NH
(--)
1
--
Sharpe, Quayshon
11
Branford
NH
(--)
1
--
Leopold, Steven
11
Shelton
NH
(--)
1
--
Scannell, Sam
12
Glastonbury
NH
(--)
1
--
Johnson, Xavier
11
Branford
NH
(--)
1
--
Drozd, Jacob
10
Seymour
NH
(--)
1
--
Kennedy, Ryan
11
West Springfield
NH
(--)
1
--
Brown, Gilberto
12
Lowell
NH
(--)
1
--
Lasko, John
10
North Branford
NH
(--)
1
--
Hammond, Ben
10
North Branford
NH
(--)
1
--
Donohue, Pat
12
Daniel Hand
NH
(--)
1
--
Russell, Zach
10
Trumbull
NH
(--)
1
--
Thompson, Bruce
12
Bay Shore
NH
(--)
1
--
Hill, Jeff
11
Mansfield
NH
(--)
1
--
Coleman, Maxwell
10
Trumbull
NH
(--)
1
Mens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Boston, Rolyce
11
Sheepshead Bay
23-08.00
(7.21m)
nwi
1
2
Hutchinson, Brandon
10
Bay Shore
22-08.00
(6.91m)
nwi
1
3
Keller, Kevin
11
Darien
22-01.00
(6.73m)
nwi
1
4
Facchini, Anthony
11
Norwich Free Aca
22-00.50
(6.72m)
nwi
1
5
Sandiford, Oniel
11
Paul Robeson for
22-00.00
(6.71m)
nwi
1
6
Dasilva, Ricardo
10
Norwich Free Aca
21-06.75
(6.57m)
nwi
1
7
Kruppa, Dylan
11
Torrington
21-02.75
(6.47m)
nwi
1
8
Scinto, Jake
12
Cheshire
21-02.00
(6.45m)
nwi
1
9
Murphy, Tyler
10
Wethersfield
20-10.25
(6.36m)
nwi
1
10
Judge, Cameron
10
New Britain Scho
20-08.00
(6.30m)
nwi
1
11
Marin, Orlando
11
Cheshire
20-04.25
(6.20m)
nwi
1
12
McMullin, Stockton
11
Darien
20-03.00
(6.17m)
nwi
1
13
Rivkees, Benjamin
10
Woodbridge (Amit
20-01.25
(6.13m)
nwi
1
13
Forsythe, Glen
11
Uniondale
20-01.25
(6.13m)
nwi
1
15
Horn, Kris
12
Pembroke
20-00.00
(6.10m)
nwi
1
16
Moore, Michael
10
Bay Shore
19-10.00
(6.05m)
nwi
1
17
Wilson, Jordan
10
Windsor
19-09.00
(6.02m)
nwi
1
17
Eppley, Brent
10
Darien
19-09.00
(6.02m)
nwi
1
19
Donaldson, Andre
10
F T Maloney
19-04.25
(5.90m)
nwi
1
20
Baccini, Anthony
10
Austin Prep Scho
18-10.75
(5.76m)
nwi
1
Mens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Murphy, Tyler
10
Wethersfield
46-09.00
(14.25m)
nwi
1
2
Hutchinson, Brandon
10
Bay Shore
45-08.00
(13.92m)
nwi
1
3
Amado, Craig
10
Central HS
45-08.00
(13.92m)
nwi
1
4
Scott, henry
10
Mckee/Statin Isl
44-10.00
(13.67m)
nwi
1
5
Forsythe, Glen
11
Uniondale
44-08.00
(13.61m)
nwi
1
6
Park, Daniel
10
Woodland
44-04.00
(13.51m)
nwi
1
7
Jones, Denzel
10
Bloomfield
44-00.00
(13.41m)
nwi
1
8
Wilson, Jordan
10
Windsor
43-06.00
(13.26m)
nwi
1
9
Scinto, Jake
12
Cheshire
43-01.00
(13.13m)
nwi
1
10
Boima, Kauiway
10
New Britain Scho
43-00.00
(13.11m)
nwi
1
11
Holman, Shaquill
11
Shelton
42-03.00
(12.88m)
nwi
1
12
Rivkees, Benjamin
10
Woodbridge (Amit
41-10.00
(12.75m)
nwi
1
13
Szeto, Justin
11
Natick
41-03.25
(12.58m)
nwi
1
14
Horn, Kris
12
Pembroke
41-00.00
(12.50m)
nwi
1
15
Marin, Orlando
11
Cheshire
40-09.00
(12.42m)
nwi
1
16
Castonguay, Andrew
10
East Longmeadow
40-06.00
(12.34m)
nwi
1
17
MUIR, STEPHEN
12
Uniondale
40-03.00
(12.27m)
nwi
1
18
Murray, Darian
11
Shelton
40-01.00
(12.22m)
nwi
1
19
Forrest, Tim
10
Daniel Hand
39-10.00
(12.14m)
nwi
1
20
moise, allen
10
Classical
39-09.00
(12.12m)
nwi
1
21
Baccini, Anthony
10
Austin Prep Scho
39-05.25
(12.02m)
nwi
1
22
Lenehan, Patrick
10
Austin Prep Scho
39-02.00
(11.94m)
nwi
1
23
cooper, mezo
10
Classical
39-00.00
(11.89m)
nwi
1
24
Leddy, Ryan
10
Wilton
36-00.00
(10.97m)
nwi
1
Mens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Chandler, Paul
10
Staples
14-00.00
(4.27m)
1
2
Luby, Ryan
10
Seymour
13-00.00
(3.96m)
1
3
Burandt, Jordan
10
Brookfield
12-06.00
(3.81m)
1
4
Gardner, Kirk
11
Brookfield
12-06.00
(3.81m)
1
5
Fish, Josh
10
Norwich Free Aca
12-06.00
(3.81m)
1
6
Conaty, Pat
10
Southington
12-06.00
(3.81m)
1
7
Fekeita, Adam
11
Lyman Hall
12-00.00
(3.66m)
1
7
Nalette, Ben
10
Wethersfield
12-00.00
(3.66m)
1
9
Duyan, Al Jerome
10
R E Fitch Senior
12-00.00
(3.66m)
1
10
Case, Alex
11
Branford
11-06.00
(3.51m)
1
--
Collins, Ryan
10
Northwestern Reg
NH
(--)
1
--
Johnson, Oleiry
10
Woodstock Academ
NH
(--)
1
--
Hemmerle, Ned
11
Wilton
NH
(--)
1
Womens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Griffith, Cassey
10
Sheepshead Bay
12.48
-4.3
1
2
Williams, Santina
12
AI Prince Reg Vo
12.53
-4.3
1
3
Wright, Ashia
11
Cheshire
12.83
-4.3
1
4
Mason, Monique
10
Hartford Public
12.87
-4.3
1
5
McGhee, Imani
13
Bay Shore
12.91
-4.3
1
6
Carter, Otessa
12
Career Magnet
13.11
-4.3
1
7
Thornton, Armani
11
Prospect Heights
13.12
-4.3
1
8
Blue, Linda
12
Paul Robeson for
13.29
-4.3
1
Womens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Griffith, Cassey
10
Sheepshead Bay
12.53
+0.2
2
2
Williams, Santina
12
AI Prince Reg Vo
12.57
+0.7
1
3
Wright, Ashia
11
Cheshire
12.87
+0.2
2
4
Mason, Monique
10
Hartford Public
12.88
+0.2
3
5
McGhee, Imani
13
Bay Shore
12.95
+0.7
1
6
Carter, Otessa
12
Career Magnet
13.05
+0.2
3
7
Blue, Linda
12
Paul Robeson for
13.06
+0.7
1
8
Thornton, Armani
11
Prospect Heights
13.12
+0.2
2
9
Rogers, Essence
11
Bay Shore
13.12
+0.7
1
10
Spears-Lytton, Sheena
10
Torrington
13.30
+0.2
2
11
Tindle, Daijah
13
Capital Prep Mag
13.35
+0.2
3
12
Kenney, Kaitlin
11
Branford
13.46
+0.2
3
13
Osaheni, Sarah
13
Shenendehowa Cen
13.49
+0.7
1
14
Trudeau, Mackenzie
12
Shenendehowa Cen
13.78
+0.2
3
15
Paul, Shernika
11
Paul Robeson for
13.94
+0.2
2
Womens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Green, Teyanna
10
Danbury
25.27
-0.2
4
2
Criuckshank, Loraine
11
Sheepshead Bay
25.81
-0.2
4
3
Green, Charisma
10
Danbury
25.86
-0.2
4
4
Bromfield, Sonnett
10
Capital Prep Mag
25.94
-0.2
4
5
Williams, Santina
12
AI Prince Reg Vo
26.23
-0.9
3
6
Comer, Kayla
12
Mansfield
26.26
-0.9
3
7
Mason, Monique
10
Hartford Public
26.30
-0.9
3
8
Stoyle, Becky
11
Pembroke
26.38
-0.2
4
9
Deer, Chantelle
11
Bloomfield
26.42w
+2.9
2
10
Wright, Ashia
11
Cheshire
26.49
-1.1
1
11
Carmichael, Tyshay
10
Windsor
26.51
-0.2
4
11
Barowski, Cecilia
11
Bishop Guertin
26.51
-0.2
4
13
Holmes, Precious
13
Career Magnet
26.53
-0.9
3
14
Allen, Brianna
11
Windsor
26.64
-0.9
3
15
Dragotta, Kristen
13
Glastonbury
27.11w
+2.9
2
16
Bobinski, Katie
11
Holy Cross
27.14
-1.1
1
17
Rogers, Essence
11
Bay Shore
27.28
-0.9
3
18
Stone, Cassidy
11
Northwestern Reg
27.38
-1.1
1
19
Toppin, Anisa
13
Bay Shore
27.41w
+2.9
2
20
Osaheni, Sarah
13
Shenendehowa Cen
27.57w
+2.9
2
21
Fatemi, Teresa
10
Pembroke
27.81w
+2.9
2
22
Lange, Lilian
12
Toll Gate
28.37w
+2.9
2
23
Burtnick, Carly
12
Shenendehowa Cen
29.26
-0.9
3
Womens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Over, Sydnee
13
Windsor
54.77
5
2
ASHMAN, SHERRIEANN
11
Prospect Heights
57.01
5
3
Williams, Santina
12
AI Prince Reg Vo
57.32
4
4
Klein, Kathleen
10
Shenendehowa Cen
57.64
5
5
Harrison, Tiffany
11
Bloomfield
58.33
4
6
Johnson, Erica
13
Bay View Academy
58.36
3
7
Gray, Jordan
12
Toll Gate
58.38
5
8
Broyles, Emily
11
Mansfield
58.46
5
9
Paine, Natalia
10
Northampton
58.85
5
10
Andrade, Sara
11
Bay Shore
59.41
4
11
Graves, Ashley
11
Windsor
59.44
5
12
Johnson, Crystal
10
Hamden
59.51
4
13
Gibson, Georgia
12
Nonnewaug
59.55
4
14
Kenney, Kaitlin
11
Branford
59.58
3
15
Bromfield, Sonnett
10
Capital Prep Mag
59.65
5
16
O'Brien, Megan
William H Hall
59.69
3
17
Maloney, Karly
11
Lowell
59.78
1
18
Fusco, Sara
11
Cheshire
1:00.00
3
19
Derken, Meghan
11
Daniel Hand
1:00.16
3
20
Toffoli, Mia
13
Northampton
1:00.28
1
21
Samuels, Shamiel
12
Capital Prep Mag
1:00.44
4
22
Arlo, Callie
11
Weston
1:00.50
4
23
Bobinski, Katie
11
Holy Cross
1:01.15
1
24
Pagan, Melanie
10
Glastonbury
1:01.34
1
25
martin, ellie
12
Weston
1:01.41
2
26
Powell, Phelecia
10
Weaver
1:02.01
3
27
Brukalo, Breanna
12
Mckee/Statin Isl
1:02.45
4
28
Sawyer, Alyssa
12
West Springfield
1:02.60
2
29
Lange, Lilian
12
Toll Gate
1:03.01
3
30
Millett, Solveig
12
Manchester
1:03.44
2
31
Mei, Leslie
11
Bishop Guertin
1:03.99
2
32
Preston, Kelly
12
Shenendehowa Cen
1:04.13
1
Womens 800m Bill Baron
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Barowski, Cecilia
11
Bishop Guertin
2:12.83
1
2
Burtnick, Alex
11
Shenendehowa Cen
2:15.78
1
3
Crisafulli, Sam
11
Shenendehowa Cen
2:15.85
1
4
Rowe, Danielle
12
Bay Shore
2:17.90
1
5
Campbell, Emily
10
Danbury
2:18.38
1
6
Dorris, Cara
11
Glastonbury
2:18.56
1
7
Caesar, Emily
10
Barrington
2:18.80
1
8
Scanlan, Mary
11
Pembroke
2:19.38
1
9
Crowe, Marika
12
Lincoln-Sudbury
2:19.65
1
10
Harris, Chelsea
10
Hamden
2:19.88
1
11
Waggoner, Aubrey
11
Conard
2:20.89
1
12
Stalica, Gina
12
Shenendehowa Cen
2:21.41
1
13
Keane, Megan
11
Darien
2:21.49
1
14
Ruane, Abby
11
Pomperaug
2:21.69
1
15
Johnson, Ingrid
11
Staples
2:21.86
1
16
Mendelson, Brittany
13
Pomperaug
2:22.17
1
17
Vossler, Sarah
11
Conard
2:22.60
1
18
Ferrara, Leah
10
Bishop Guertin
2:23.48
1
19
Ashcroft, Chloe
10
Shelton
2:23.69
1
20
Lenehan, Brianna
13
Norwich Free Aca
2:24.06
1
21
Bucaro, Kara
11
Weston
2:24.73
1
22
Fiesel, Cailey
10
Wilton
2:24.79
1
23
Hansalik, Meredith
13
Mckee/Statin Isl
2:25.37
1
24
Savage, Chelsea
12
Pembroke
2:26.23
1
25
Holdridge, Katie
12
Norwich Free Aca
2:27.94
1
26
Osborne, Kaitlyn
11
Winnacunnet
2:29.77
1
27
Kowolenko, Allie
11
Branford
2:29.94
1
28
Fusco, Sara
11
Cheshire
2:30.99
1
29
Foxworth, Aminah
11
Capital Prep Mag
2:31.24
1
30
Stearns, Stephanie
13
Stonington
2:32.60
1
31
Taft, Paris
12
Career Magnet
2:40.58
1
32
Garvey, Shannon
13
Toll Gate
2:46.91
1
Womens Mile J
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Crevoiserat, Lindsay
11
Glastonbury
4:57.05
1
2
Irving, Nicole
10
Shenendehowa Cen
5:08.63
1
3
Keklak, Andrea
11
Lincoln-Sudbury
5:09.90
1
4
Maleski, Chloe
11
Keene
5:10.16
1
5
Harrington, Sophia
10
Conard
5:10.96
1
6
Waggoner, Aubrey
11
Conard
5:11.62
1
7
Klein, Danielle
10
Trumbull
5:11.91
1
8
Simonson, Danika
10
Shenendehowa Cen
5:12.88
1
9
Cotton, Sarah
12
Daniel Hand
5:14.04
1
10
Olson, Cassandra
10
Mansfield
5:17.79
1
11
Davis, Kellie
13
Career Magnet
5:18.17
1
12
Willey, Rose
10
Brookfield
5:19.23
1
13
Barry, Sarah
10
Barrington
5:19.67
1
14
Forte, Caitlin
11
Wolcott
5:20.95
1
15
Janeczko, Cara
10
Shenendehowa Cen
5:21.08
1
16
Nabadduka, Medinah
12
Windsor
5:22.27
1
16
Eagan, Sarah
10
Norwich Free Aca
5:22.27
1
18
Moen, Jenna
11
Toll Gate
5:24.14
1
19
Arthur, Claire
10
Lincoln-Sudbury
5:25.10
1
20
Lieberman, Mara
11
Hamden
5:25.56
1
21
Columbare, Lauren
11
Mansfield
5:28.40
1
22
Anderson, Emily
11
Manchester
5:29.28
1
23
Allen, Kaitlin
10
Bishop Guertin
5:29.58
1
24
Grimmer, Kelsey
11
Shelton
5:34.00
1
25
Hunter, Cassy
10
Norwich Free Aca
5:34.63
1
26
Hahne, Jennifer
13
Daniel Hand
5:35.06
1
27
Nicholas, Jackie
11
Nonnewaug
5:38.93
1
28
Vaughn, Sarah
11
Hamden
5:41.68
1
29
O'Donovan, Megan
10
Bay Shore
5:42.16
1
30
Moen, Haley
13
Toll Gate
5:42.62
1
31
Coleman, Fiona
10
Windsor
5:45.92
1
Womens 2 Mile
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Predmore, Lizzie
12
Shenendehowa Cen
10:41.00
1
2
Crevoiserat, Lindsay
11
Glastonbury
10:48.04
1
3
Caldwell, Heidi
10
Hanover
10:53.77
1
4
Jones, Abigail
11
Barrington
11:03.30
1
5
Sara, Lauren
10
Frank Scott Bunn
11:05.04
1
6
Beaudette, Stephanie
10
Bay View Academy
11:07.02
1
7
Smith, Kelsey
11
Exeter
11:15.66
1
8
Watson, Reid
12
Glastonbury
11:19.54
1
9
Klein, Danielle
10
Trumbull
11:20.32
1
10
Moriarty, Heather
12
Fairfield Ludlow
11:30.58
1
11
Elkins, Maddy
11
Westhill
11:36.31
1
12
Malinowski, Molly
11
Barrington
11:36.88
1
13
McCoy, Kylie
11
Winnacunnet
11:37.95
1
14
Greco, Sara
12
Pomperaug
11:39.54
1
15
Davis, Kellie
13
Career Magnet
11:42.87
1
16
Hampton, Caroline
13
Shenendehowa Cen
11:59.45
1
17
Moriarty, Hannah
11
Bishop Guertin
12:00.55
1
18
Arcuri, Lindsay
13
Bay Shore
12:05.85
1
19
Arsenault, Emily
10
Branford
12:07.15
1
20
Hutchins, Liz
11
Stonington
12:07.96
1
21
Jones, Abby
13
Nonnewaug
12:13.11
1
22
Craig, Rebecca
12
Wilton
12:14.72
1
23
Chang, Amandaa
12
Cheshire
12:18.89
1
24
Tiedemann, Vicki
10
Bay Shore
12:39.79
1
25
Beyer, Hailey
11
Shenendehowa Cen
12:53.02
1
Womens 2k Steeple
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Westcott, Jordan
10
Shenendehowa Cen
7:08.66
1
2
Tuxbury, Annmarie
12
Northwestern Reg
7:13.55
1
3
Reed, Madeleine
10
Newton South
7:23.59
1
4
Nicholas, Jackie
11
Nonnewaug
7:23.63
1
5
Jones, Abby
13
Nonnewaug
7:26.03
1
6
Daly, Maddie
12
Danbury
7:45.32
1
7
Sullivan, Julia
10
Northampton
7:45.62
1
8
Orlando, Rachel
13
Westerly
7:52.28
1
9
Glynn, Danielle
10
Bay Shore
7:57.11
1
10
Cimino, Lindsey
13
Bay Shore
8:00.62
1
11
Uberti, Elise
11
Nonnewaug
8:06.90
1
12
Chieco, Jen
11
Shenendehowa Cen
8:14.81
1
13
Soffer, Laura
10
Mckee/Statin Isl
8:15.68
1
14
O'Brien, Meg
11
Branford
8:26.51
1
15
McNeil, Emily
13
Shelton
8:30.43
1
16
Peruccio, Carly
12
Manchester
8:30.67
1
17
Madison, Ashley
11
East Longmeadow
8:32.56
1
18
Messemer, Kelly
13
Shelton
8:33.45
1
19
Larson, Emma
11
Northampton
8:36.81
1
20
Halpin, Kim
10
Glastonbury
8:41.45
1
Womens 100m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bennett, Cassandra
10
Weaver
15.10
-2.1
1
2
McKenna, Beth
10
Bishop Guertin
15.12
-2.1
1
3
Hall, Berkeley
10
Pembroke
15.37
-2.1
1
4
Ready, Lauren
11
Lincoln-Sudbury
15.56
-2.1
1
5
Garnick, Betsy
13
Bishop Guertin
15.61
-2.1
1
6
Rivera, Arianna
12
Manchester
15.79
-2.1
1
7
Coudjo, Khadijah
12
Sheepshead Bay
16.01
-2.1
1
Womens 100m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
McKenna, Beth
10
Bishop Guertin
15.09
+0.7
2
2
Hall, Berkeley
10
Pembroke
15.20
+0.2
3
3
Bennett, Cassandra
10
Weaver
15.37
+0.1
4
4
Garnick, Betsy
13
Bishop Guertin
15.49
+0.2
3
5
Gasparino, Christy
10
Darien
15.50
+0.1
4
6
Rivera, Arianna
12
Manchester
15.59
+0.2
3
7
Ready, Lauren
11
Lincoln-Sudbury
15.82
+0.0
1
8
Coudjo, Khadijah
12
Sheepshead Bay
15.91
+0.2
3
9
Bonsaint, Caroline
10
Winnacunnet
15.93
+0.7
2
10
McDonagh, Kristin
11
Mansfield
15.99
+0.7
2
11
Bone, Robin
12
Darien
16.04
+0.1
4
12
Hollenbaugh, McKenzie
12
Glastonbury
16.13
+0.2
3
13
Ando, Emily
10
Weston
16.24
+0.1
4
14
Eiermann, Darleen
10
Bay Shore
16.30
+0.0
1
15
McKenna, Kelsey
10
Toll Gate
16.48
+0.1
4
16
Lindo, Shelly
12
Brien Mc Mahon
16.66
+0.0
1
17
Cranston, Lauren
11
Toll Gate
16.87
+0.7
2
18
bacher, cathryn
10
Weston
16.91
+0.2
3
19
Crookston, Rebecca
11
Branford
16.97
+0.1
4
20
Rowe, Shaneil
11
Hartford Public
17.07
+0.0
1
21
Rubano, Julia
10
Daniel Hand
17.12
+0.7
2
22
Veasey, Deanna
12
Mckee/Statin Isl
17.32
+0.1
4
23
Boratko, Janelle
10
Northwestern Reg
17.34
+0.0
1
24
Rogers, Jenee
10
Bay Shore
17.35
+0.1
4
25
Hall, Meagan
11
Pembroke
17.55
+0.2
3
26
Doyle, Shanique
11
Sheepshead Bay
17.56
+0.0
1
27
Schiff, Robyn
11
Mckee/Statin Isl
18.19
+0.2
3
28
Scanlon, Kendall
13
Shenendehowa Cen
19.73
+0.7
2
29
Javed, Kimberly
12
St Francis Prep
19.75
+0.0
1
Womens 400m Hurdles Intermediate
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Eiermann, Darleen
10
Bay Shore
1:03.31
3
2
Esposito, Jen
12
Mansfield
1:03.47
3
3
Yanez, Monica
10
West Haven
1:03.98
3
4
Presley, Shayna
10
Windsor
1:04.62
3
5
Hopkins, Phoebe
11
Northampton
1:05.07
3
6
Wilds, Alexis
12
Pomperaug
1:06.92
3
7
Rivera, Arianna
12
Manchester
1:07.63
3
8
Ahrendts, Marisa
11
Sheepshead Bay
1:08.71
3
9
Cranston, Lauren
11
Toll Gate
1:08.81
2
10
Levcowich, Jill
11
Westerly
1:08.89
2
11
Palomino, Kelsey
13
Bay Shore
1:10.22
2
12
Langdon, Shannon
13
Shelton
1:11.26
1
13
Crookston, Rebecca
11
Branford
1:11.75
2
14
Alfonso, Marina
12
Pomperaug
1:12.05
1
15
Ross, Alica
10
Bishop Loughlin
1:12.45
2
16
English, Kylie
13
Shelton
1:12.56
1
17
Schiff, Robyn
11
Mckee/Statin Isl
1:13.70
1
18
Saloman, Rachel
10
Austin Prep Scho
1:14.34
2
19
Robinson, Kamoni
13
Bishop Loughlin
1:14.47
2
20
Kalvoda, Elizabeth
12
St Francis Prep
1:17.48
2
Womens 4x100m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Green
,
Walton
,
Blain
,
Green
Danbury
48.78
4
2
Allen
,
Clarke
,
Harris
,
Carmicha
Windsor
49.42
4
3
Braga
,
Jones
,
Cola
,
Suon
Lowell
49.89
3
4
Carter
,
Clemons
,
Conyers
,
Edwards
Career Magnet
50.13
4
5
Russell
,
Ashman
,
Lancaste
,
Thornton
Prospect Heights
50.46
3
6
Leblanc
,
Nunez
,
Perelman
,
Dorsey
East Greenwich
50.55
3
7
Lascelle
,
Duffus
,
Deer
,
Harrison
Bloomfield
50.58
4
8
McGhee
,
Gelibert
,
Rogers
,
Toppin
Bay Shore
50.64
4
9
Hollenba
,
Dragotta
,
Kretzmer
,
Pagan
Glastonbury
50.87
3
10
Douglas
,
Tindle
,
Tran
,
Bromfiel
Capital Prep Mag
50.91
4
11
Dietzman
,
bacher
,
litvak
,
arlo
Weston
51.29
3
12
Rybacki
,
Kasper
,
Weithofe
,
Everett
East Longmeadow
51.31
3
13
Bryant
,
Blake
,
Cox
,
Yanez
West Haven
51.60
3
14
Brown
,
Mason
,
Rowe
,
Truman
Hartford Public
52.26
2
15
Cerruto
,
Spears-L
,
Marola
,
Royals
Torrington
52.31
2
16
Forrest
,
Jones
,
Robinson
,
Harris
Wilbur Cross
52.97
2
17
Gordon
,
Tompkins
,
Riddick
,
Ward
F T Maloney
53.06
2
18
Relay Team
Paul Robeson for
53.20
4
18
Burg
,
Bonsaint
,
Lee
,
Little
Winnacunnet
53.20
3
20
Weekes
,
Trudeau
,
Gibson
,
Burtnick
Shenendehowa Cen
53.45
2
21
Nemergut
,
Gleason
,
Desautel
,
Mingrone
Shelton
53.81
1
22
Kelly
,
Szarwack
,
Pepe
,
Saunders
Lyman Hall
53.94
2
23
Ameral
,
Ioffredo
,
Andry
,
Moran
Austin Prep Scho
55.75
1
24
Ferraris
,
Ragogna
,
Sulzbach
,
Flaherty
St Francis Prep
57.12
1
Womens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Coudjo
,
ahrendts
,
Criucksh
,
Griffith
Sheepshead Bay
1:44.90
2
2
Deer
,
Lascelle
,
Harrison
,
Sharp
Bloomfield
1:46.26
2
3
Carter
,
Conyers
,
Edwards
,
Holmes
Career Magnet
1:48.10
2
4
Rhinehar
,
Rybacki
,
Kasper
,
McMahon
East Longmeadow
1:48.37
2
5
Russell
,
Aiken
,
Lancaste
,
Thornton
Prospect Heights
1:52.22
2
6
Lefeber
,
Levesque
,
Nardi
,
Stone
Northwestern Reg
1:54.26
1
7
Anderson
,
Allen
,
Rogers
,
Cummings
Bay Shore
1:57.14
1
8
English
,
Langdon
,
Ly
,
Floberg
Shelton
1:57.21
1
9
Riveros
,
Veasey
,
Brukalo
,
Steuber
Mckee/Statin Isl
1:57.73
1
--
Allen
,
Clarke
,
Wilson
,
Carmicha
Windsor
DQ
2
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Rodrique
,
Graves
,
Over
,
Presley
Windsor
3:57.76
3
2
Hopkins
,
Larson
,
Toffoli
,
Paine
Northampton
4:02.24
3
3
Broyles
,
Comer
,
Jones
,
Esposito
Mansfield
4:02.27
3
4
Andrade
,
Eiermann
,
Rowe
,
Jackson
Bay Shore
4:06.79
3
5
Nunez
,
Leblanc
,
Dorsey
,
Perelman
East Greenwich
4:06.84
3
6
Hollenba
,
Dragotta
,
Kretzmer
,
Pagan
Glastonbury
4:11.76
3
7
Eldrache
,
Greenber
,
Kozek
,
DePalma
Woodbridge (Amit
4:12.56
1
8
Allison
,
Silk
,
McCarthy
,
Maloney
Lowell
4:13.57
3
9
Cox
,
Blake
,
Graham
,
Waller
West Haven
4:17.82
2
10
Cerruto
,
Marola
,
Otis
,
Spears-L
Torrington
4:18.52
2
11
Relay Team
Trumbull
4:19.44
1
12
Hoang
,
Cannon
,
Harringt
,
Waggoner
Conard
4:19.99
2
13
Ashcroft
,
Hanko
,
Mingrone
,
Rodrigue
Shelton
4:20.04
1
14
Suriano
,
Freseniu
,
Westcott
,
Irving
Shenendehowa Cen
4:21.35
2
15
Brukalo
,
Conte
,
Hansalik
,
Veasey
Mckee/Statin Isl
4:25.81
2
16
Hunter
,
Lenehan
,
Holdridg
,
Obrien
Norwich Free Aca
4:26.78
2
17
Astarita
,
Crooksto
,
Kowolenk
,
Kenney
Branford
4:28.94
2
18
Lee
,
Osborne
,
Burg
,
Little
Winnacunnet
4:30.93
2
Womens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Rodrique
,
Presley
,
Nabadduk
,
Over
Windsor
9:28.67
1
2
Chace
,
Gray
,
Moen
,
Moen
Toll Gate
9:34.85
1
3
Campbell
,
Daly
,
Bukowski
,
Rashid
Danbury
9:35.12
1
4
Vaughn
,
Williams
,
Harris
,
Lieberma
Hamden
9:36.56
1
5
Hunter
,
Holdridg
,
Lenehan
,
Obrien
Norwich Free Aca
9:38.25
1
6
Gould
,
Kursten
,
Weiler
,
Hanrahan
Staples
9:44.97
1
7
Jay
,
O'Brien
,
O'Brien
,
Roche
William H Hall
9:48.70
1
8
Floberg
,
Cowell
,
Messemer
,
Hanko
Shelton
9:55.35
1
9
Race
,
Doolan
,
Jimoh-Ad
,
Beedle
Woodbridge (Amit
9:55.82
1
10
Little
,
Osborne
,
Lee
,
Parisi
Winnacunnet
9:55.85
1
11
Angotta
,
Eyman
,
Lutz
,
Macaluso
Danbury
9:58.62
1
12
Anderson
,
Moran
,
Thompson
,
Boucher
Manchester
10:04.20
1
13
Budris
,
Budris
,
Ratcliff
,
Solomon
Concord-Carlisle
10:06.16
1
14
Beyer
,
Stalica
,
Freseniu
,
Suriano
Shenendehowa Cen
10:12.69
1
15
Andres
,
Arsenaul
,
Kowolenk
,
O'Brien
Branford
10:15.99
1
16
Jackson
,
Peattie
,
Guzman
,
Gonzalez
Bay Shore
10:18.28
1
17
Chieco
,
Mathewso
,
Dempsey
,
Hampton
Shenendehowa Cen
10:19.82
1
18
Brennan
,
Brennan
,
Goodridg
,
Hall
Wilbur Cross
10:40.82
1
19
Ulrich
,
Saravia
,
Cimino
,
Ilchuk
Bay Shore
10:47.11
1
Womens Sprint Medley 2,2,4,8
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Klein
,
Burtnick
,
Burtnick
,
Simonson
Shenendehowa Cen
4:12.46
2
2
Cranston
,
Candon
,
Gray
,
Chace
Toll Gate
4:15.64
2
3
Levesque
,
Stone
,
Lefeber
,
Tuxbury
Northwestern Reg
4:19.61
2
4
Graves
,
Oliver-W
,
Rodrique
,
Nabadduk
Windsor
4:22.56
2
5
Blaides
,
Galejs
,
Tierney
,
Campbell
Concord-Carlisle
4:24.67
1
6
Douglas
,
Tindle
,
Samuels
,
Simpson
Capital Prep Mag
4:27.54
2
7
Newman
,
Clemons
,
Taft
,
Davis
Career Magnet
4:31.85
2
8
Anderson
,
Barrau
,
Palomino
,
Peattie
Bay Shore
4:33.26
2
9
Relay Team
Trumbull
4:33.67
1
10
McAllist
,
Connor
,
Schwab
,
O'Riorda
Marian
4:46.58
1
11
Ameral
,
Andry
,
Saloman
,
McDermot
Austin Prep Scho
4:58.63
1
12
Marcus
,
Cutting
,
Ross
,
Kendall
Bishop Loughlin
5:06.24
2
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kurzdorfer, Melissa
10
Lancaster Centra
49-09.50
(15.18m)
1
2
Alexander, Adrienne
12
Bishop Loughlin
42-01.00
(12.83m)
1
3
Henry, Joselyn
10
Staples
37-05.00
(11.40m)
1
4
Huntress, Abigail
11
Thornton Academy
35-10.00
(10.92m)
1
5
Thomas, Shemika
11
Bloomfield
35-08.00
(10.87m)
1
6
Bashir, Elizabeth
11
Waterford
35-05.00
(10.80m)
1
7
Foster, Karina
11
Bloomfield
34-06.00
(10.52m)
1
8
Gordon, Savannah
10
Shenendehowa Cen
34-01.00
(10.39m)
1
9
Brooks, Molly
10
Northampton
33-08.00
(10.26m)
1
10
Darley, Rebecca
12
Wolcott
33-06.00
(10.21m)
1
11
Nyholm, Karolyn
12
Concord-Carlisle
33-02.50
(10.12m)
1
12
Chapman, Megan
11
Stonington
32-08.50
(9.97m)
1
13
Braga, Kristina
10
Lowell
32-06.00
(9.91m)
1
14
Batzinger, Aubrey
10
Lyman Hall
31-08.00
(9.65m)
1
15
Mickolyzck, Melissa
10
Trumbull
30-11.50
(9.44m)
1
16
Sperry, Christina
12
Danbury
30-08.00
(9.35m)
1
17
Hoefer, Jenna
10
Shenendehowa Cen
30-04.00
(9.25m)
1
18
Bachmeier, Melissa
10
Glastonbury
30-02.00
(9.19m)
1
19
Edwards, Oluwatayo
10
Windsor
28-06.50
(8.70m)
1
20
Martinez, Paola
10
Bay Shore
28-02.50
(8.60m)
1
21
Peterson, Rachel
13
Glastonbury
26-11.50
(8.22m)
1
22
Whalen, Sarah
12
Windsor
25-07.00
(7.80m)
1
Womens Discus
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kurzdorfer, Melissa
10
Lancaster Centra
159-08
(48.67m)
1
2
Chapman, Megan
11
Stonington
119-08
(36.47m)
1
3
Batzinger, Aubrey
10
Lyman Hall
117-00
(35.66m)
1
4
Gordon, Savannah
10
Shenendehowa Cen
111-10
(34.09m)
1
5
Furjanic, Corrine
11
Shenendehowa Cen
106-10
(32.56m)
1
5
Mitchell, Ambre
10
Bloomfield
106-10
(32.56m)
1
7
Shenton, Rebekah
11
Concord-Carlisle
106-07
(32.49m)
1
8
Bartoli, Claudia
10
Brookfield
104-09
(31.93m)
1
9
Huntress, Abigail
11
Thornton Academy
103-10
(31.65m)
1
10
onye, angela
10
Classical
103-06
(31.55m)
1
11
Giannini, Andrea
10
Trumbull
100-04
(30.58m)
1
12
Alexander, Adrienne
12
Bishop Loughlin
97-04
(29.67m)
1
13
Bashir, Elizabeth
11
Waterford
95-09
(29.18m)
1
14
Babbitt, Yana
12
Norwich Free Aca
95-05
(29.08m)
1
14
McElveen, Kimberly
11
Brien Mc Mahon
95-05
(29.08m)
1
16
Hartmayer, Jessica
12
Shelton
93-05
(28.47m)
1
16
Bachmeier, Melissa
10
Glastonbury
93-05
(28.47m)
1
18
Kurumusis, Stavroula
11
St Francis Prep
90-03
(27.51m)
1
19
Kline, Nicole
11
Danbury
89-05
(27.25m)
1
20
Devorak, Anne
11
Bishop Guertin
86-03
(26.29m)
1
21
Saucier, Erin
10
Southington
86-00
(26.21m)
1
22
Mickolyzck, Melissa
10
Trumbull
83-09
(25.53m)
1
23
Peterson, Rachel
13
Glastonbury
80-04
(24.49m)
1
24
lauro, catherine
10
Classical
78-04
(23.88m)
1
25
Farrell, Kelsey
10
Winnacunnet
75-02
(22.91m)
1
26
Gabrielson, Gretchen
11
Winnacunnet
61-11
(18.87m)
1
Womens Javelin
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Beeman, Alisha
10
Frank Scott Bunn
113-08
(34.65m)
1
2
Giannini, Andrea
10
Trumbull
107-05
(32.74m)
1
3
Murray, Alexis
10
St Francis Prep
106-00
(32.31m)
1
4
Babbitt, Yana
12
Norwich Free Aca
101-08
(30.99m)
1
5
Poryanda, Molly
10
Branford
101-00
(30.78m)
1
6
Bartoli, Claudia
10
Brookfield
100-09
(30.71m)
1
7
Dean, Kasey
10
Pomperaug
100-05
(30.61m)
1
8
Fleeting, Brittany
10
Windsor
100-00
(30.48m)
1
9
Markovitz, Jostlyn
10
Branford
96-02
(29.31m)
1
10
Barone, Taylor
10
East Haven
93-04
(28.45m)
1
11
Harron, Paulina
13
Brookfield
86-05
(26.34m)
1
12
Trailsmith, Larisa
10
Daniel Hand
86-04
(26.31m)
1
13
Winters, Brittany
13
Austin Prep Scho
85-08
(26.11m)
1
14
Gould, Allison
10
Norwich Free Aca
84-03
(25.68m)
1
15
Kassay, Kristiann
10
Seymour
83-05
(25.43m)
1
16
Rozzi, Ashley
12
Nonnewaug
78-11
(24.05m)
1
17
Grecni, Michelle
11
Danbury
58-11
(17.96m)
1
Womens Hammer
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kurzdorfer, Melissa
10
Lancaster Centra
192-08
(58.72m)
1
2
onye, angela
10
Classical
163-04
(49.78m)
1
3
McFetters, Robyn
11
Barrington
154-02
(46.99m)
1
4
Henning, Karen
10
St Anthony's
151-02
(46.08m)
1
5
Mintzer, Charlotte
10
Barrington
130-02
(39.67m)
1
6
lauro, catherine
10
Classical
128-08
(39.22m)
1
7
Furjanic, Corrine
11
Shenendehowa Cen
128-05
(39.14m)
1
8
Rich, Aimee
10
Darien
115-07
(35.23m)
1
9
Chapman, Megan
11
Stonington
112-06
(34.29m)
1
10
leo, jeanette
10
Classical
109-07
(33.40m)
1
11
Hoefer, Jenna
10
Shenendehowa Cen
109-02
(33.27m)
1
12
Bashir, Elizabeth
11
Waterford
100-04
(30.58m)
1
13
Adams, Melanie
12
Barrington
97-02
(29.62m)
1
14
Mickolyzck, Melissa
10
Trumbull
90-05
(27.56m)
1
15
Kassay, Kristiann
10
Seymour
89-11
(27.41m)
1
16
Doyle, Kaitlyn
10
Danbury
82-01
(25.02m)
1
--
Foster, Karina
11
Bloomfield
FOUL
(--)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McDonagh, Kristin
11
Mansfield
5-06.00
(1.68m)
1
2
LaCoste, Melissa
12
Bishop Guertin
5-02.00
(1.57m)
1
3
Hanson, Kelsey
10
Shenendehowa Cen
5-02.00
(1.57m)
1
4
Beeman, Alisha
10
Frank Scott Bunn
5-00.00
(1.52m)
1
4
Raymond, Ashley
11
Career Magnet
5-00.00
(1.52m)
1
6
Orrill, Olivia
12
Glastonbury
5-00.00
(1.52m)
1
7
Hebert, Ashley
11
Wolcott
4-10.00
(1.47m)
1
7
White, Jasmine
13
Hartford Classic
4-10.00
(1.47m)
1
7
Potter, Leah
12
Lincoln-Sudbury
4-10.00
(1.47m)
1
7
Saunders, Ronea
11
Lyman Hall
4-10.00
(1.47m)
1
7
Rybacki, Kayla
11
East Longmeadow
4-10.00
(1.47m)
1
--
Walton, Maya
11
Danbury
NH
(--)
1
--
Walsh, Amanda
10
Shepaug Valley
NH
(--)
1
--
Seignious, Mariah
10
Bay Shore
NH
(--)
1
--
Rogers, Jenee
10
Bay Shore
NH
(--)
1
--
Carty, Wahnetah
11
Norwich Free Aca
NH
(--)
1
--
Peck, Sam
10
Nonnewaug
NH
(--)
1
--
Kalvoda, Elizabeth
12
St Francis Prep
NH
(--)
1
--
Candon, Rylee
12
Toll Gate
NH
(--)
1
--
Scanlon, Kendall
13
Shenendehowa Cen
NH
(--)
1
--
Gasparino, Christy
10
Darien
NH
(--)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hall, Berkeley
10
Pembroke
17-01.50
(5.22m)
nwi
1
2
Wilson, Janae
12
Windsor
16-10.75
(5.15m)
nwi
1
3
White, Tanaye
10
Southington
16-10.75
(5.15m)
nwi
1
4
Perkins, Kristen
11
Wilbur Cross
16-10.25
(5.14m)
nwi
1
5
Johnson, Nacia
11
Paul Robeson for
16-09.50
(5.12m)
nwi
1
6
Carty, Wahnetah
11
Norwich Free Aca
16-09.00
(5.11m)
nwi
1
7
Raymond, Ashley
11
Career Magnet
16-09.00
(5.11m)
nwi
1
8
Eldracher, Alexa
13
Woodbridge (Amit
16-06.75
(5.05m)
nwi
1
9
McMahon, Ali
11
East Longmeadow
16-06.25
(5.04m)
nwi
1
10
Whittington, Kaitlin
10
Brien Mc Mahon
16-04.50
(4.99m)
nwi
1
11
McGhee, Imani
13
Bay Shore
16-04.00
(4.98m)
nwi
1
12
Stoyle, Becky
11
Pembroke
16-03.25
(4.96m)
nwi
1
13
Miller, Jessica
12
Pomperaug
16-00.00
(4.88m)
nwi
1
14
Peck, Sam
10
Nonnewaug
15-11.50
(4.86m)
nwi
1
15
Barrau, Alexis
12
Bay Shore
15-09.75
(4.82m)
nwi
1
16
Dreher, Kathleen
10
Concord-Carlisle
15-07.50
(4.76m)
nwi
1
--
Wood, Brianna
12
Shelton
ND
(--)
nwi
1
--
Gordon, Kelsey
10
F T Maloney
ND
(--)
nwi
1
--
Trudeau, Mackenzie
12
Shenendehowa Cen
ND
(--)
nwi
1
--
Hanson, Kelsey
10
Shenendehowa Cen
ND
(--)
nwi
1
--
White, Jasmine
13
Hartford Classic
ND
(--)
nwi
1
--
Clarke, Chalsea
11
Windsor
ND
(--)
nwi
1
--
Fatemi, Teresa
10
Pembroke
ND
(--)
nwi
1
--
Astarita, Krista
10
Branford
ND
(--)
nwi
1
--
Groom, Tanesha
11
Career Magnet
ND
(--)
nwi
1
--
Wright, Alisha
11
Cheshire
ND
(--)
nwi
1
--
Velazquez, Adrianna
11
Norwich Free Aca
ND
(--)
nwi
1
--
bacher, cathryn
10
Weston
ND
(--)
nwi
1
--
Cvanciger, Gracie
13
Nonnewaug
ND
(--)
nwi
1
--
Hull, Kelsey
10
Seymour
ND
(--)
nwi
1
--
Bean, Victoria
10
Exeter
ND
(--)
nwi
1
--
Kurumusis, Stavroula
11
St Francis Prep
ND
(--)
nwi
1
--
Paul, Shernika
11
Paul Robeson for
ND
(--)
nwi
1
--
Henry, Joselyn
10
Staples
ND
(--)
nwi
1
--
Googins, Kara
11
Glastonbury
ND
(--)
nwi
1
--
togbah, hawa
11
Classical
ND
(--)
nwi
1
--
falaye, D'Joy
11
Classical
ND
(--)
nwi
1
--
Brim, Brittany
11
Brien Mc Mahon
ND
(--)
nwi
1
--
Soffer, Laura
10
Mckee/Statin Isl
ND
(--)
nwi
1
--
Dougherty, Maureen
10
Fairfield Ludlow
ND
(--)
nwi
1
--
Murray, Alexis
10
St Francis Prep
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hall, Berkeley
10
Pembroke
37-10.00
(11.53m)
nwi
1
2
Wilson, Janae
12
Windsor
37-09.00
(11.51m)
nwi
1
3
Whittington, Kaitlin
10
Brien Mc Mahon
37-05.25
(11.41m)
nwi
1
4
Everett, Jenise
10
East Longmeadow
37-05.25
(11.41m)
nwi
1
5
Stoyle, Becky
11
Pembroke
37-03.75
(11.37m)
nwi
1
6
Conyers, Brianna
11
Career Magnet
37-01.50
(11.32m)
nwi
1
7
Ready, Lauren
11
Lincoln-Sudbury
36-08.00
(11.18m)
nwi
1
8
Bean, Victoria
10
Exeter
36-04.00
(11.07m)
nwi
1
9
Bone, Robin
12
Darien
36-02.50
(11.04m)
nwi
1
10
Palomino, Kelsey
13
Bay Shore
36-01.50
(11.01m)
nwi
1
11
Perkins, Kristen
11
Wilbur Cross
35-11.50
(10.96m)
nwi
1
12
Nice, Emily
Hanover
35-08.50
(10.88m)
nwi
1
13
Rubano, Julia
10
Daniel Hand
35-02.75
(10.74m)
nwi
1
14
Sharp, Saige
11
Bloomfield
35-01.25
(10.70m)
nwi
1
15
Lulevitch, Nicole
10
Southington
34-11.00
(10.64m)
nwi
1
15
McKenna, Kelsey
10
Toll Gate
34-11.00
(10.64m)
nwi
1
17
Peck, Sam
10
Nonnewaug
34-08.25
(10.57m)
nwi
1
18
Barrau, Alexis
12
Bay Shore
34-07.75
(10.56m)
nwi
1
19
White, Tanaye
10
Southington
34-04.50
(10.48m)
nwi
1
20
Osaheni, Sarah
13
Shenendehowa Cen
34-00.75
(10.38m)
nwi
1
21
Dietzman, Sarah
13
Weston
34-00.50
(10.38m)
nwi
1
22
Jones, Diamond
10
Lowell
33-09.75
(10.31m)
nwi
1
23
Astarita, Krista
10
Branford
33-06.75
(10.23m)
nwi
1
24
Eldracher, Alexa
13
Woodbridge (Amit
33-06.00
(10.21m)
nwi
1
25
McKenna, Beth
10
Bishop Guertin
33-04.25
(10.17m)
nwi
1
26
Noble, Shantel
10
Weaver
33-01.25
(10.09m)
nwi
1
27
Ando, Emily
10
Weston
32-08.25
(9.96m)
nwi
1
28
Dougherty, Maureen
10
Fairfield Ludlow
32-07.25
(9.94m)
nwi
1
28
LaCoste, Melissa
12
Bishop Guertin
32-07.25
(9.94m)
nwi
1
30
falaye, D'Joy
11
Classical
32-06.00
(9.91m)
nwi
1
31
Huntley, Stepahine
10
Nonnewaug
32-04.50
(9.87m)
nwi
1
32
Donat, Christine
13
Daniel Hand
32-04.00
(9.86m)
nwi
1
33
Hicks, Sarah
12
Danbury
31-10.00
(9.70m)
nwi
1
34
Hull, Kelsey
10
Seymour
31-08.50
(9.66m)
nwi
1
34
Googins, Kara
11
Glastonbury
31-08.50
(9.66m)
nwi
1
36
Goodridge, Taylor
11
Wilbur Cross
31-08.00
(9.65m)
nwi
1
37
Wright, Alisha
11
Cheshire
31-06.00
(9.60m)
nwi
1
38
Estrella, Rosa
11
Norwich Free Aca
31-05.25
(9.58m)
nwi
1
39
Calitro, Tess
12
Danbury
31-03.50
(9.54m)
nwi
1
40
Wood, Brianna
12
Shelton
31-02.25
(9.51m)
nwi
1
41
Vergados, Johanna
12
Lowell
31-01.50
(9.49m)
nwi
1
42
togbah, hawa
11
Classical
31-00.25
(9.46m)
nwi
1
--
Jagel, Erika
11
Glastonbury
ND
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bone, Robin
12
Darien
11-06.00
(3.51m)
1
2
Pickford, Kaylan
10
Norwich Free Aca
11-00.00
(3.35m)
1
3
Litvak, Erica
11
Weston
11-00.00
(3.35m)
1
4
Sullivan, Allison
12
Norwich Free Aca
10-06.00
(3.20m)
1
5
Banning, Jess
10
Norwich Free Aca
10-06.00
(3.20m)
1
6
Ando, Emily
10
Weston
10-00.00
(3.05m)
1
7
Schachne, Lexie
12
Staples
10-00.00
(3.05m)
1
8
Saucier, Erin
10
Southington
10-00.00
(3.05m)
1
9
Crafford, Elizabeth
11
Darien
9-06.00
(2.90m)
1
9
Weekes, Maddesen
12
Shenendehowa Cen
9-06.00
(2.90m)
1
9
Battis, Brittany
10
Woodland
9-06.00
(2.90m)
1
12
Davis, jess
10
Nonnewaug
9-00.00
(2.74m)
1
13
Moore, Kaelyn
11
Windsor
8-06.00
(2.59m)
1
13
Preston, Kelly
12
Shenendehowa Cen
8-06.00
(2.59m)
1
13
Andrade, Sara
11
Bay Shore
8-06.00
(2.59m)
1
--
Burg, Stephanie
10
Winnacunnet
NH
(--)
1
--
Washer, Alicia
11
Southington
NH
(--)
1
--
Gibson, Shawna
12
Shenendehowa Cen
NH
(--)
1
--
Scheibel, Meg
10
Conard
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#high-school
#track
#field
#hartford
#public
#invitational
More news
2010 Results - Massachusetts MIAA Outdoor State Championships
119 shares:
Hartford Public Invitational
,
A.I. Prince Tech.
,
Amity Regional Senior High School Track & Field and Cross Country - Woodbridge, Connecticut
,
Austin Prep School
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Pembroke High School Track & Field and Cross Country - Pembroke, Massachusetts
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
9
2014
6
2013
10
2012
1
6
2010
2
2009
1
Show 3 more
Hashtags
#high-school
#track
#field
#hartford
#public
#invitational
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!